جزو پیشگامان آسیا هستیم / مشکلی برای میزبانی اسکی بازان جهان نداریم

رئیس فدراسیون اسکی در آستانه برگزاری مسابقات جام جهانی اسکی روی چمن در ایران از آمادگی بالای این فدراسیون برای میزبانی از 54 ورزشکار داخلی و خارجی شرکت کننده خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، ششمین دوره مسابقات جام جهانی اسکی روی چمن طی روز های 17 و 18 مردادماه در پیست اسکی روی چمن دیزین برگزار می شود.

ایتالیا، اتریش، چک، اسلوونی، ژاپن، هند، بوسنی و هرزگوین و کاستاریکا کشورهایی هستند که ورزشکاران خود را برای شرکت در این دوره از مسابقات عازم ایران می کنند.

عیسی ساوه شمشکی رئیس فدراسیون اسکی کشورمان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه همه چیز مهیای برگزاری مناسب این رقابت هاست، گفت: جام جهانی اسکی روی چمن دردو بخش مردان و زنان و در دو قسمت سرعت و مارپیچ بزرگ برگزار می شود.

وی افزود: 18 ورزشکار مرد خارجی و 9 ورزشکار زن خارجی همراه با 27 ورزشکار زن ومرد داخلی این دوره از رقابت های جام جهانی اسکی روی چمن را برگزار می کنند.

رئیس فدراسیون اسکی با بیان اینکه هنوز اعضای تیم ملی اسکی روی چمن - شرکت کننده در مسابقات جام جهانی - انتخاب نشده اند، تصریح کرد: از دو ماه پیش ورزشکارانمان اردوی تدارکاتی خود را زیر نظر مربیانشان آغاز کردند. ضمن اینکه "یان نمک" اسکی باز برتر جهان که به تازگی ملیت کاستاریکا را برای خود انتخاب کرده است، نیز حدود 15 روز در کنار بازیکنان ما کار کرد تا دوره تمرینی خوبی برای آنها برپا کند.

وی با اشاره به اینکه فدراسیون اسکی برای نخستین بار اقدام به برگزاری لیگ اسکی روی چمن کرده است، گفت: دور نهایی این رقابت ها فردا برگزار می شود و پس از آن با توجه به نتایج به دست آمده اعضای نهایی تیم ملی را برای شرکت در مسابقات معرفی می کنیم. همچنین سایر افراد منتخب در قالب یک تیم باشگاهی در بازی ها حاضر می شوند.

ساوه شمشکی در ادامه در مورد وضعیت اسکی روی چمن ایران در میان کشورهای آسیایی خاطر نشان کرد: ایران جزو کشورهای پیشگام و بسیار فعال در این رشته است. البته علاوه بر ما ژاپنی ها هم فعالیت خوبی در اسکی روی چمن دارند اما عملکرد سایر کشورهای آسیایی در این مورد ضعیف است، طوریکه هندی ها بنا به دعوت ماه در مسابقات تهران شرکت می کنند.

کمبودهای پیست بین المللی دیزین برطرف شده است
در ادامه نشست امروز قربانعلی سولقانی رئیس کمیته اسکی روی چمن فدراسیون اسکی و مسئول برگزاری مسابقات جام جهانی این رشته در تهران از آماده بودن پیست بین المللی دیزین جهت برگزاری بدون مشکل این مسابقات خبر داد.

سولقانی گفت: با توجه به اینکه پیست بین المللی دیزین با تمام امکاناتش در اختیار فدراسیون اسکی قرار داده شده است، از مدت ها پیش کار آماده سازی آن را آغاز کردیم تا در ایامی که با خشکسالی مواجه هستیم به لحاظ آبیاری و نگه داری زمین با مشکلی مواجه نشویم. به همین دلیل تقریبا اوایل خردادماه گذشته پیست را به مرحله نهایی آماده سازی رساندیم.

وی در مورد امکانات بالابرهای پیست بین المللی دیزین اظهارداشت: تمام بالابرها از نظر فنی و کیفی بازنگری شد تا مشکلات احتمالی آنها برطرف شود.

رئیس کمیته اسکی روی چمن فدراسیون اسکی با اشاره به اینکه اواخر شهریور تله کابین مجهزی در پیست دیزین افتتاح می شود، تاکید کرد: 70 درصد از کار ساخت این تله کابین به پایان رسیده است و تا پیش از آغاز فصل مسابقات اسکی روی برف به بهره برداری می رسد. همچنین تا آن زمان در مجموع 30 تا 40 درصد به ظرفیت های بالابرهای پیست دیزین افزوده می شود.

مرحله نخست مسابقات جام جهانی اسکی روی چمن حدود یک ماه پیش در کشور سوئیس برگزار شد اما ایران به دلیل کمبود بودجه از حضور در این رقابت ها امتناع کرد. مرحله فینال این مسابقات هم 12 و 13 شهریورماه در ایتالیا برگزار می شود. این درحالیست که قرار بود این مرحله از رقابت های نیز در تهران برگزار شود.

رئیس فدراسیون اسکی در این مورد گفت: از آنجا زمان برگزاری مرحله نهایی مسابقات جام جهانی اسکی روی چمن با ایام ماه رمضان تداخل دارد امتیاز میزبانی خود را به ایتالیا واگذار کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در هر صورت پس از پایان مسابقات تهران، سمیناری در کشور اتریش برگزار می شود تا نتایج مسابقات مرحله اول و دوم مسابقات جام جهانی بررسی شود.

فدراسیون اسکی برای برگزاری مسابقات جام جهانی اسکی روی چمن مبلغ 5 هزار دلار جایزه نقدی در نظر گرفته است که به نفرات اول تا سوم هر یک از رشته های سرعت و مارپیچ بزرگ اهدا می شود.

/ 0 نظر / 13 بازدید