زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در اسکی باید فراهم شود

برای رونق و توسعه ورزش اسکی باید شرایط حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در پیستهای مختلف کشور را فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار" مهر" ازکرج، عیسی ساوه شمشکی در مراسم معارفه رئیس هیأت اسکی کرج گفت: اگربخش خصوصی را وارد اسکی کنیم، توسعه و رونق این ورزش سرعت می یابد.

ساوشمشکی افزود : سرمایه هایی که ازطریق بخش دولتی برای توسعه پیست های اسکی اختصاص می یابد پاسخگوی نیازاین بخش نیست.

وی بودجه سال جاری پیست اسکی دیزین را یک میلیارد ریال اعلام کرد و اظهارداشت : با این میزان اعتبارتعمیرات مورد نیازپیست انجام می شود، تجهیزات لازم تهیه خواهد شد و زمینه خدمات دهی مطلوب بیش ازپیش فراهم می شود.

رئیس فدراسیون اسکی کشورادامه داد: با گذشته سه دهه از انقلاب ورزش اسکی جایگاه خود را یافته است وخوشبختانه این ورزش که قبل ازانقلاب ورزشی لوکس معرفی می شد هم اکنون 50 هزار نفر را درسراسرکشوربه خود جذب کرده است .

شمشکی اظهارداشت: این تعداد اسکی بازدرقالب 3هزارتیم ساماندهی شده اند و 35 درصد ازاین میزان را بانوان تشکیل می دهند.

وی درخصوص مسابقات پیش روی تیم ملی اسکی کشورگفت : المپیک2006تورینو ایتالیا، اولین مسابقه پیش روی این تیم است که بهمن ماه برگزارخواهد شد و تیم ایران با دوسهمیه کسب کرده دراین رقابت جهانی حضورمی یابد ،همچنین دوتیم اسکی بانوان کشورسال آینده درمسابقات ششمین دوره بازیهای آسیایی درچین شرکت خواهند کرد.

به گفته شمشکی هم اکنون پیستهای اسکی دیزین کرج ، شمشک ، دربند سر، توچال و آبعلی دراستان تهران فعال و 12 پیست دیگر نیز در استانهای فارس و آذربایجان شرقی پذیرای علاقه مندان ورزش اسکی هستند.

دراین مراسم عمران سولقانی به عنوان رئیس جدید هیأت اسکی کرج منصوب شد.

/ 0 نظر / 13 بازدید