اسکی بازان با حمل مشعل و الله اکبر در دیزین حرکات نمایشی انجام دادند60 نفراز اسکی بازان ملی پوش با حمل مشعل و سردادن بانگ الله اکبر در شب 22 بهمن، با انجام حرکات نمایشی در پیست بین المللی دیزین ، سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.
همه ساله از اول پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در پیست بین المللی دیزین آیین زیبای گرامیداشت شب 22 بهمن با حضور ورزشکاران، گردشگران و مردم منطقه در این پیست اجرا می شود.

دبیر فدراسیون اسکی شنبه شب در حاشیه آیین گرامیداشت شب 22 بهمن در دیزین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برگزاری آیین گرامیداشت دهه مبارک فجر با حرکات نمایشی اسکی بازان ملی پوش در حال حمل مشعل و بانگ الله اکبر زمینه خوبی برای یادآوری آن دوران باشکوه بود.

ˈ علی عمران سولقانی ˈ افزود: ورزشکاران اسکی باز ملی پوش حاضر در دیزین ، گردشگران و مردم منطقه آسارا بویژه ولایت رود دیزین، با حضوری پرشور توانستند یاد ایام دهه مبارک فجر ، شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و یاد و خاطرات امام راحل را گرامی دارند.

بخشدار آسارا که در این آیین به همراه جمعی از مسوولان بخش شرکت کرده بود نیز گفت : باید هرسال چنین آیین های با شکوهی را بهتر برگزار کنیم تا مردم بویژه جوانان آن دوران بیاد ماندنی را فراموش نکنند.

ˈ محسن محمدی سیرایی ˈ بیان کرد: وجود پیست دیزین در این منطقه علاوه بر اینکه موجب شده جوانان این بخش بتوانند با شکوفایی استعداد ورزشی خود زمینه موفقیت های فراوانی را در عرصه ملی و برون مرزی فراهم کنند.

وی اظهار کرد: توسعه فضاهای گردشگری و ورزشی مانند دیزین می تواند زمینه اشتغال پایدار را برای مردم ساکن در منطقه بویژه جوانان فراهم می کند و در نظر داریم برای انجام این مهم از هیچ گونه همکاری دریغ نکرده و از سرمایه گذاری در این بخش نیز استقبال هم می کنیم .

مسوول پیست بین المللی دیزین که خود برپا کننده آیین شب 22 بهمن در دیزین بود گفت : تلاش مجموعه دست اندرکاران و ملی پوشان اسکی در دیزین این است که هرسال بهتر از قبل با حمل مشعل و سردادن بانک الله اکبر و حرکات نمایشی و نواختن موسیقی سنتی ، نورافشانی و با حضور پرشور مردم بخش آسارا بویژه ولایت رود و گردشگران در منطقه یاد و خاطرات دهه مبارک فجر 57 را گرامی بدارند.

ˈ قربانعلی سولقانی ˈ افزود: علاوه بر این این، اسکی بازان با طی کردن مسیر هفت کیلومتری از سر قله تا پای دیزین علاوه بر حمل مشعل و بانگ الله اکبر ، پارچه نوشته هایی با شعارهای انقلابی، تبریک پیروزی انقلاب و پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران را در این حرکات نمایشی با خود همراه داشتند .

وی اضافه کرد: برگزاری چنین آیین هایی علاوه بر زنده نگهداشتن یاد و خاطرات آن دهه و میثاقی مجدد با آرمان های بلند امام راحل ، زمینه شادی را در مردم فراهم می کند.

وی بیان کرد: علاوه بر اسکی بازان ملی پوش، گروههای امدادی، مربیان و پیشکسوتان این رشته ورزشی در این آیین زیبا شرکت داشتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، این آیین گرامیداشت دهه مبارک فجر در شب 22 بهمن که با حرکات نمایشی اسکی بازان مشعل به دست و بانک الله اکبر اسکی بازان و مردم بخش اسارا و ولایت رود و گردشگران همراه بود ، آتشباری و نور افشانی زیبایی همراه با موسیقی سنتی به اجرا گذاشته شد.

/ 0 نظر / 13 بازدید